T8 udtagelse

 - 28 apr 2017

 

T8 Tölt - Udtagelsesrunde

Resultatliste

Kvalifikation: Extra

 

                                                                                                                                                      

POS     #                 RYTTER/HEST                                                                                                                                    TOT

                                      DOMMER         A                 B                C                                                            SUB                              

 

A-finale

 

01      015        Kent Ostenfeld

                        Høgni fra Guldbæk                                                                                     5,43

                                      UDTA              4,5 (3)         5,8 (1)         6,0 (1)                                                    

02      021        Cille Nielsen

                        Gloi fra Skovgaard                                                                                      5,37

                                      UDTA              5,5 (1)         5,3 (3)         5,3 (3)                                                    

03      013        Ditte Davidsen

                        Lyfting fron Kåleberg                                                                                 5,10

                                      UDTA              5,5 (1)         4,0 (10)       5,8 (2)                                                    

04      007        Ida Holst

                        Halla fra Oddiholi                                                                                        4,87

                                      UDTA              4,3 (5)         5,0 (4)         5,3 (3)                                                    

05      006        Charlotte Holst

                        Skolli fra Ny Nørregaard                                                                            4,77

                                      UDTA              4,3 (5)         5,5 (2)         4,5 (9)                                                    

                                                                                                                                                                                                         

 

B-finale

 

06      001        Anne Kragh

                        Hauga fra Fedet                                                                                           4,70

                                      UDTA              4,0 (12)       4,8 (5)         5,3 (3)                                                    

07      012        Agnete Gottliebsen

                        Hugsyn fra Lundgaard                                                                               4,63

                                      UDTA              4,3 (5)         4,3 (7)         5,3 (3)                                                    

08      009        Christian Holm

                        Eyfi                                                                                                                4,27

                                      UDTA              4,0 (12)       4,0 (10)       4,8 (7)                                                    

08      023        Cisse Nielsen

                        Frekja fra Springbakgaard                                                                         4,27

                                      UDTA              4,5 (3)         4,3 (7)         4,0 (13)                                                  

10      014        Mette Rytter Holm

                        Nattfari fron Albæck                                                                                   4,20

                                      UDTA              4,3 (5)         4,0 (10)       4,3 (10)                                                  

10      022        Kent Nielsen

                        Glæsir fra Gartnervænget                                                                          4,20

                                      UDTA              4,3 (5)         4,0 (10)       4,3 (10)                                                  

                                                                                                                                                                                                         

 

12      011        Christina Julie Christiansen

                        Sveipur fra Rendborg                                                                                 4,10

                                      UDTA              3,5 (17)       4,0 (10)       4,8 (7)                                                    

13      024        Hanne Christensen

                        Hafeti fra leysingjastrødum                                                                       4,00

                                      UDTA              4,0 (12)       4,5 (6)         3,5 (16)                                                  

14      004        Fie Vittrup

                        Ofeig fra Dahlsgaard                                                                                  3,93

                                      UDTA              4,3 (5)         4,0 (10)       3,5 (16)                                                  

15      019        Lasse Thomsen

                        Freyfaxi fra Lundgaard                                                                               3,87

                                      UDTA              3,3 (19)       4,3 (7)         4,0 (13)                                                  

 

16      005        Mille Hjørnet

                        Gneisti fra rebild                                                                                         3,63

                                      UDTA              3,8 (16)       3,8 (17)       3,3 (19)                                                  

17      017        Jørgen Thomsen

                        Ljomi fra Garntnervænget                                                                         3,60

                                      UDTA              3,5 (17)       3,8 (17)       3,5 (16)                                                  

17      025        Maja Mikkelsen

                        Drengur fra Tingtvedgaard                                                                        3,60

                                      UDTA              4,3 (5)         3,5 (19)       3,0 (21)                                                  

19      008        Signe Pallesen

                        Frænde fra Asob                                                                                         3,50

                                      UDTA              4,0 (12)       3,5 (19)       3,0 (21)                                                  

20      002        Mette Kragh

                        Sigd fra Stenholthus                                                                                  3,43

                                      UDTA              3,0 (22)       4,0 (10)       3,3 (19)                                                  

 

21      003        Fie Vittrup

                        Gæfa fra ibsminde                                                                                      3,20

                                      UDTA              3,3 (19)       2,5 (22)       3,8 (15)                                                  

22      016        Malene Jensen

                        Bjørk fra Gøttrup                                                                                         3,10

                                      UDTA              3,0 (22)       2,0 (23)       4,3 (10)                                                  

23      020        Cille Nielsen

                        Fifla fra Bækken                                                                                          2,80

                                      UDTA              3,3 (19)       3,3 (21)       1,8 (23)                                                  

                                                                                                                                                                                                         

 

Udført 29 april 2017 07:54:30

IceTest 1.1.760 - FEIF - International Federation of Icelandic Horse Associations - www.feif.org

                              

 

 

T8-Udtagelsesrunde-Resultatliste

T8 finale

 - 28 apr 2017

 

T8 Tölt - A-finale

Resultatliste

Kvalifikation: Extra

 

                                                                                                                                                      

POS     #                 RYTTER/HEST                                                                                                                                    TOT

                                      DOMMER         A                 B                C                                                            SUB                              

 

01      015        Kent Ostenfeld

                        Høgni fra Guldbæk                                                                                     5,84

                                      ARBE              5,5 (1)         5,5 (1)         6,0 (1)                                                     5,67

                                      HØJR              6,0 (1)         6,0 (1)         6,0 (1)                                                     6,00

02      013        Ditte Davidsen

                        Lyfting fron Kåleberg                                                                                 5,42

                                      ARBE              5,0 (3)         5,0 (3)         5,5 (2)                                                     5,17

                                      HØJR              6,0 (1)         5,5 (2)         5,5 (2)                                                     5,67

02      021        Cille Nielsen

                        Gloi fra Skovgaard                                                                                      5,42

                                      ARBE              5,5 (1)         5,5 (1)         5,5 (2)                                                     5,50

                                      HØJR              6,0 (1)         5,0 (3)         5,0 (3)                                                     5,33

04      007        Ida Holst

                        Halla fra Oddiholi                                                                                        4,50

                                      ARBE              4,5 (4)         4,0 (5)         4,5 (4)                                                     4,33

                                      HØJR              5,0 (4)         4,5 (4)         4,5 (4)                                                     4,67

05      006        Charlotte Holst

                        Skolli fra Ny Nørregaard                                                                            4,00

                                      ARBE              4,0 (5)         4,5 (4)         3,5 (5)                                                     4,00

                                      HØJR              4,5 (5)         4,0 (5)         3,5 (5)                                                     4,00

                                                                                                                                                                                                         

 

Udført 29 april 2017 08:02:58

IceTest 1.1.760 - FEIF - International Federation of Icelandic Horse Associations - www.feif.org

                              

 

 

T8-A-finale-Resultatliste

her kan du downloade resultatlisten

4.5 udtagelsesrunde

 - 28 apr 2017

 

V5 Firgang - Udtagelsesrunde

Resultatliste

Kvalifikation: Extra

 

                                                                                                                                                      

POS     #                 RYTTER/HEST                                                                                                                                    TOT

                                      DOMMER         A                 B                C                                                            SUB                              

 

A-finale

 

01      015        Kent Ostenfeld

                        Høgni fra Guldbæk                                                                                     5,67

                                      UDTA              5,6 (1)         5,4 (1)         6,0 (1)                                                    

02      001        Anne Kragh

                        Hauga fra Fedet                                                                                           5,13

                                      UDTA              4,7 (3)         5,3 (2)         5,4 (2)                                                    

03      013        Ditte Davidsen

                        Lyfting fron Kåleberg                                                                                 5,10

                                      UDTA              5,0 (2)         5,0 (3)         5,3 (3)                                                    

04      014        Mette Rytter Holm

                        Nattfari fron Albæck                                                                                   4,63

                                      UDTA              4,6 (4)         4,8 (6)         4,5 (6)                                                    

05      021        Cille Nielsen

                        Gloi fra Skovgaard                                                                                      4,43

                                      UDTA              4,5 (5)         4,4 (10)       4,4 (8)                                                    

05      023        Cisse Nielsen

                        Frekja fra Springbakgaard                                                                         4,43

                                      UDTA              4,3 (7)         4,9 (4)         4,1 (11)                                                  

                                                                                                                                                                                                         

 

B-finale

 

07      006        Charlotte Holst

                        Skolli fra Ny Nørregaard                                                                            4,40

                                      UDTA              4,5 (5)         4,6 (8)         4,1 (11)                                                  

07      018        Susan Schloss

                        Logi Fra Udgård                                                                                          4,40

                                      UDTA              3,6 (17)       4,8 (6)         4,8 (4)                                                    

09      008        Signe Pallesen

                        Frænde fra Asob                                                                                         4,37

                                      UDTA              3,9 (14)       4,9 (4)         4,3 (9)                                                    

10      005        Mille Hjørnet

                        Gneisti fra rebild                                                                                         4,23

                                      UDTA              4,3 (7)         4,3 (11)       4,1 (11)                                                  

                                                                                                                                                                                                         

 

11      004        Fie Vittrup

                        Ofeig fra Dahlsgaard                                                                                  4,13

                                      UDTA              3,9 (14)       4,5 (9)         4,0 (14)                                                  

11      017        Jørgen Thomsen

                        Ljomi fra Garntnervænget                                                                         4,13

                                      UDTA              4,3 (7)         4,3 (11)       3,8 (17)                                                  

13      002        Mette Kragh

                        Sigd fra Stenholthus                                                                                  4,10

                                      UDTA              3,9 (14)       3,8 (15)       4,6 (5)                                                    

13      016        Malene Jensen

                        Bjørk fra Gøttrup                                                                                         4,10

                                      UDTA              4,3 (7)         3,5 (16)       4,5 (6)                                                    

13      019        Lasse Thomsen

                        Freyfaxi fra Lundgaard                                                                               4,10

                                      UDTA              4,1 (11)       4,3 (11)       3,9 (15)                                                  

 

16      022        Kent Nielsen

                        Glæsir fra Gartnervænget                                                                          4,00

                                      UDTA              4,0 (12)       4,1 (14)       3,9 (15)                                                  

17      007        Ida Holst

                        Halla fra Oddiholi                                                                                        3,93

                                      UDTA              4,0 (12)       3,5 (16)       4,3 (9)                                                    

18      010        Lykke Krogh

                        Faxa                                                                                                              3,27

                                      UDTA              2,9 (19)       3,3 (18)       3,6 (18)                                                  

19      011        Christina Julie Christiansen

                        Sveipur fra Rendborg                                                                                 3,23

                                      UDTA              3,4 (18)       2,9 (19)       3,4 (19)                                                  

 

 

                                                                                                                                                                                                         

 

Udført 29 april 2017 08:10:41

IceTest 1.1.760 - FEIF - International Federation of Icelandic Horse Associations - www.feif.org

                              

 

 

V5-Udtagelsesrunde-Resultatliste

4.5 udtagelse

4.5 A-finale

 

 - 28 apr 2017

 

 

 

V5 Firgang - A-finale

 

Resultatliste

 

Kvalifikation: Extra

 

 

 

                                                                                                                                                      

 

POS     #                 RYTTER/HEST                                                                                                                                    TOT

 

                                      DOMMER         A                 B                C                                                            SUB                              

 

 

 

01      015        Kent Ostenfeld

 

                        Høgni fra Guldbæk                                                                                     5,50

 

                                      TÖLT               5,5 (2)         5,5 (1)         6,0 (1)                                                     5,67

 

                                      TROT               5,0 (1)         5,5 (1)         5,0 (3)                                                     5,17

 

                                      WALK              5,0 (1)         5,5 (1)         6,0 (2)                                                     5,50

 

                                      CANT              5,5 (1)         5,5 (3)         6,0 (1)                                                     5,67

 

02      013        Ditte Davidsen

 

                        Lyfting fron Kåleberg                                                                                 5,38

 

                                      TÖLT               6,0 (1)         5,5 (1)         5,5 (2)                                                     5,67

 

                                      TROT               5,0 (1)         5,0 (2)         5,5 (1)                                                     5,17

 

                                      WALK              4,5 (3)         4,5 (4)         6,0 (2)                                                     5,00

 

                                      CANT              5,5 (1)         5,5 (3)         6,0 (1)                                                     5,67

 

03      001        Anne Kragh

 

                        Hauga fra Fedet                                                                                           5,17

 

                                      TÖLT               4,5 (4)         5,0 (4)         4,5 (3)                                                     4,67

 

                                      TROT               5,0 (1)         5,0 (2)         5,5 (1)                                                     5,17

 

                                      WALK              4,5 (3)         5,0 (2)         6,5 (1)                                                     5,33

 

                                      CANT              4,5 (4)         6,0 (1)         6,0 (1)                                                     5,50

 

04      014        Mette Rytter Holm

 

                        Nattfari fron Albæck                                                                                   4,59

 

                                      TÖLT               4,5 (4)         5,0 (4)         4,5 (3)                                                     4,67

 

                                      TROT               5,0 (1)         5,0 (2)         4,0 (4)                                                     4,67

 

                                      WALK              4,5 (3)         4,5 (4)         4,0 (5)                                                     4,33

 

                                      CANT              5,0 (3)         6,0 (1)         3,0 (5)                                                     4,67

 

05      023        Cisse Nielsen

 

                        Frekja fra Springbakgaard                                                                         4,42

 

                                      TÖLT               4,5 (4)         4,5 (6)         4,0 (6)                                                     4,33

 

                                      TROT               4,5 (5)         4,0 (5)         4,0 (4)                                                     4,17

 

                                      WALK              4,5 (3)         4,5 (4)         4,0 (5)                                                     4,33

 

                                      CANT              4,5 (4)         5,0 (5)         5,0 (4)                                                     4,83

 

06      021        Cille Nielsen

 

                        Gloi fra Skovgaard                                                                                      4,08

 

                                      TÖLT               5,5 (2)         5,5 (1)         4,5 (3)                                                     5,17

 

                                      TROT               4,0 (6)         4,0 (5)         4,0 (4)                                                     4,00

 

                                      WALK              5,0 (1)         5,0 (2)         4,5 (4)                                                     4,83

 

                                      CANT              4,0 (6)         2,0 (6)         1,0 (6)                                                     2,33

 

                                                                                                                                                                                                         

 

 

 

Udført 29 april 2017 08:11:41

 

IceTest 1.1.760 - FEIF - International Federation of Icelandic Horse Associations - www.feif.org

 

                              

 

 

 

 

 

V5-A-finale-Resultatliste

4.5 A finale